• Dolar Alış / Satış: 3.787 / 3.794
  • Euro Alış / Satış: 4.637 / 4.645
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

O banka Mir kartlarını Türkiye’ye getirecek

31 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
245 defa okundu.

Sberbank’ın iştirakı Denizbank Genel Müdürü Ateş, Rusya’da Visa ve Mastercard’a alternatif olarak hayata geçirilen ‘Mir’ kartlarının Türkiye’de kullanımı için görüşmeler yürütüldüğü açıkladı.

 

Rusya’nın ilk kez evsahipliği yaptığı Dünya Turizm Forumu 2017 Zirvesi’ne katılan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Rambler haber ajansına verdiği demeçte ‘Mir’ kartlarının Türkiye’de kullanımı için Rusya Ulusal Ödeme Kartları Sistemi (NSPK) ile teknik konularda görüşmeler yaptıklarını belirtti.

 

Denizbank Genel Müdürü Ateş: Ruslar, Türkiye’de rubleyle ödeme yapabilecek
‘Mir’ kartlarının Türkiye piyasasına sürülmesi için herhangi bir ekonomik ya da siyasi zorluk bulunmadığını kaydeden Ateş, uygulamanın ne zaman hayata geçirileceğini söylemenin şu anda zor olduğunu söyledi.

 

Ateş, Dünya Turizm Forumu Rusya Zirvesi 2017’deki konuşmasında Rus turistlerin Türkiye’de rubleyle ödeme yapmasına olanak sağlayacak bir sistemi uygulamaya koyacaklarını belirtmişti.

 

NSPK: DUMA’DA DÜZENLEME YAPILMASI PLANLANIYOR

 

NSPK’den yapılan açıklamada da, Denizbank ile işbirliği imkanını görüşüldüğü ifade edildi. Açıklamada, “Duma’da yapılması planlanan düzenleme, yabancı bankaların ‘Mir’ ödeme sistemine dahil olmasına imkan tanıyacak” denildi.

Sputniknews

 

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN